Mustad sõstrad

Musta-sõstra istikute hind on 10 euri.

MUST SÕSTAR

Sordinimetus         Kirjeldus

BAGIRA

Marjad mustad, läikivad , suured kuni väga suured, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates keskmise tihedusega. Ühtlase suuruse ja suhteliselt ühtlase valmivusega. Viljaliha mahlane, aromaatne, väga hea maitsega. Sobiv nii dessert- kui tööstusmarjaks. Põõsas on keskmise suurusega, keskmiselt laiuv. Asendusvõrseid annab üsna palju.

Keskhilise valmivusega, saagikas, varajase viljakande algusega, talvekindel

BEN NEVIS

Marjad on mustad, läikivad, suured. Põõsas keskmise suurusega, võrdlemisi püstise kasvuga. Asendusvõrseid annavaB keskmisel hulgal. Hilisepoolse valmivusega, talvekindel, pahklestale suhteliselt vastupidav.

ELO

Viljad varajase valmivusega, mustad, suured (keskmiselt 1,4 g), asetsevad pikkades kobarates keskmise tihedusega. Põõsas on keskmise kasvutugevusega, püstine, asendusvõrseid annab rohkesti. Hea talvekindluse ja saagikusega. Esialgsetel andmetel vastupidav pahklestale ja karusmarjajahukastele.

INTERCONTINENTAL

Viljad on mustad, suured (keskmine mass 1,5 g), kobarad võrdlemisi lühikesed. Viljaliha meeldiva magushapu maitsega. Tähelepanuväärne dessertsort. Põõsas on püstise kasvulaadiga ja keskmise suurusega. Asendusvõrseid moodustub rohkesti. Sort on keskvalmiv, saagikas (keskmine saak 2,7 kg põõsalt), talvekindel ning hea vastupidavusega pahklestale ja karusmarja-jahukastele.

KARRI

Marjad on mustad, suured (keskmine mass 1,6 g), paiknevad pikkades kobarates üsna tihedalt. Marjad küpsevad üheaegselt. Viljaliha mahlakas, väga hea vürtsika hapukasmagusa maitsega. Põõsas on üsna tugeva kasvuga, püstine või veidi laiuv. Sort on keskvalmiv, saagikas, hea talvekindluse ja vastupidavusega karusmarja-jahukastele ja pahklestale.

ZAGADKA

Viljad on mustad, läikega, keskmise suurusega kuni suured, üsna paksu kestaga, asetsevad suhteliselt lühikestes kobarates tihedalt. Viljaliha mahlane, võrdlemisi hea maitsega. Põõsas keskmise suurusega, püstise kasvulaadiga. Sort on keskvalmiv, üsna saagikas (keskmine saak 1,9 kg põõsalt), võrdlemisi talvekindel ning vastupidav karusmarja-jahukastele ja pahklestale ning üsna vastupidav antraknoosile. Sobib hästi nii masin- kui ka käsitsi korjeks.

TITANIA

Viljad on mustad, läikivad, õhukesekestalised, suured (keskmine mass 1,5 g), asetsevad keskmise pikkusega kobarates. Põõsas on tugevakasvuline, püstise kasvulaadiga, sirgete okstega. Sort on keskvalmiv, saagikas (keskmine saak 2,6 kg põõsalt), vastupidav karusmarja-jahukastele, antraknoosile ja sõstra-pahklestale.