Pirnipuud

Istiku hind 27 eurot.

SUVIPIRNID

MARSSAL ŽUKOV

Vilja suurus keskmine kuni suur (160g- 370g). Vilja põhivärvus kollakasroheline. Suured hallid, hästi nähtavad koorealused täpid. Viljaliha valge. Puu keskmise kasvutugevusega, kõrge klülmakindlusega. Saagikoristusaeg: varane (hilissuvine) kuni keskmine (varassügisene).

MRAMORNAJA

Aretatud Venemaal. Vili on keskmise suurusega (130-200g), ümarkooniline, sile. Põhivärvus rohekaskollane, mida katab pruunikaspunane triipudega puna. Kooretäpid roostevärvi. Viljaliha valge, õrn, suureteraline, väga mahlane, magus. Puu on keskmise kasvutugevusega, suhteliselt külma- ja kärntõvekindel. Suuresaagiline. Suvesort

SÜGISPIRNID

KURVITSA LEMMIK

Valmib oktoobris, säilib kaks-kolm nädalat. Vili keskmine kuni suur, piklik. Põhivärvus rohekaskollane, kaetud nõrga karmiinpunaga. Viljaliha valge ja sulav, ilma kivisrakkudeta, mahlane ja magus. Puu hakkab kandma neljandal-viiendal aastal pärast istutamist ja on saagikas. Talvekindlus keskpärane. Kärntõvekindlus rahuldav.

PAMJATI ZEGALOVA

Ümaravõraline, hea talvekindlusega  ja keskmist kasvu Venemaal aretatud hilissügisene pirnisort. Viljad keskmise (120…130 g) suurusega, tömpmunajad, rohekaskollased, harva kaetud osaliselt tuhmpunaka kattevärvusega, viljaliha helekollane, tuntavate kivisrakkudega, väga mahlane, suus sulav ja aromaatne. Viljad valmivad septembri II poolel, säilivad mõned nädalad, hea lauapirn. Sort on viljakas ja haiguskindel.

PEPI

Vili keskmise suurusega (50–70 g), varieeruva kuju ja suurusega. Põhivärv on roheline kuni kollane, mis on kohati triibulise või lauspunaga. Viljaliha on valge, sulav, magus, peaaegu ilma kivisrakkudeta. Koristusküpsed septembri keskpaigaks, säilivad heades hoiutingimustes paar nädalat. Puu hakkab varakult (juba teisel-kolmandal aastal) saaki kandma. Saagikas. Sordi talvekindlus keskmine. Haiguskindlus keskmine. Partenokarpne viljakandmine (pole vaja kõrvale istutada tolmuandjat sorti).

SUVENIRS

Vili on keskmine kuni suur, pudeljas kuni pirnjas, iseloomuliku teritunud alusega. Koor on rohekaskollane, vilja katab laiguna puna. Viljaliha on kivisrakkudeta väga mahlane, sulav, magus.Puu on tugeva kasvuga, püstise võraga. Vastupidav kärntõvele, külmakindlus keskmine. Saagikas.

TJUTTŠEVSKAJA

Aretatud Venemaal. Vili on keskmise suurusega (140g), kellukesekujuline. Põhivärv rohekaskollane, nõrk karmiinpunanekattevärv. Kooretäpid rohelised. Viljaliha rohekas, õrn, peeneteraline, mahlane, magus. Puu on tugevakasvuline, suhteliselt külma- ja kärntõvekindel. Saagikus üle keskmise.

TŠIZOVSKAJA

Vili on keskmise suurusega (120-140g), piklikpirnja kujuga. Koor on sile, matt, kuiv. Põhivärv kollakasroheline, kattevärv puudub või on väga nõrk. Kooretäpid on väikesed, rohelised, kuid hästi märgatavad.Puu on ümara, keskmise tihedusega võraga. Suhteliselt külma- ja kärntõvekindel.

Info Eesti Maaülikooli Sordivaramus

TALIPIRNID

BELORUSSKAJA POZDNJAJA

Vili on keskmise suurusega (keskmine mass 60–80 g),pirnja kujuga ning kumerate külgedega. Viljakest on kaetud korkkoe laikudega. Vilja põhivärv on koristamise ajal roheline, küpsemisel muutub kollaseks. Säilib heades hoiutingimustes märtsikuuni.