Kirsipuud

Istiku hind 27 eurot.

MAGUS-KIRSIPUUD

ARTHUR

Vili on suur, vilja keskmine mass 5,4–6,5 g, laiümar või laisüdajas. Vilja värvus mustjaspunane, viljaliha tihe, tumepunane, vürtsikas. Viljad sobivad suurepäraselt värskelt tarbimiseks, aga ka sügavkülmas säilitamiseks. Oma õietolmuga ei vilju. Head tolmuandjad on ‘Leningradi must’ ‘Mupi’ ja ‘Polli murel’ Üks levinumaid ja hästi vastupidavaid maguskirsisorte Eestis.

DÖNISSENI KOLLANE e Dönissen's Gelbe Knorpelkirsche

Vili on kollane, roosaka punaga, valmib juuli lõpupoole, Viljaliha on valkjaskollane, mahlane, hapukasmagus. Mahl on värvitu. Luuseeme viljalihas veidi kinni. Puu on keskmise kasvuga, saagikus keskmine. Head tolmuandjad on ‘Meelika’ ja ‘Madissoni roosa’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.

ELLE

Vili valmib juuni lõpupoolel, on keskmine või suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav. Puu on keskmise kasvuga, laia võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Karmel’, ’Leningradi must’ ja ‘Arthur’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.

MADISSONI ROOSA

Vili valmib juuli keskpaigas, on suur ja helepunane. Viljaliha kollakasroosa, kiuline, hapukasmagus. Mahl roosakas või värvitu. Luuseeme eraldub kergesti. Puu keskmise kasvuga, saagikas. Head tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Irma’ ja ‘Meelika’. Talvekindel ja hea haiguskindlusega.

MEELIKA

Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ümarovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.

Puu on keskmist kasvu, ümara võraga. Saagikas, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Paremad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Dönisseni kollane’ ja ‘Norri’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.