Ploomipuud

Istiku hind on 27 eurot.

PLOOMIPUUD

AVE

Keskvalmiv vili on suur, punakaslilla. Viljaliha mõnusa hapukasmagusa maitsega. Luuseeme väike ja lahti. Suurepärane värskelt tarbimiseks ja hoidisteks. Puu on keskmise kuni tugeva kasvuga. Suhteliselt talvekindel, saagikas. Head tolmuandjad on ‘Edinburgh’, ‘Victoria’, ‘Emma Leppermann’.

EDINBURGH

Pärit Inglismaalt. Vili suur, lillakaspunane, kinnisevõitu luuseemnega. Viljaliha punakaskollane, magushapu. Viljad meeldiva maitsega, sobivad kompotiks. Puu tugeva kasvuga, saagikas, rahuldava talvekindlusega. Tolmuandjaks sobib 'Emma Leppermann'. Hilisepoolse valmimisajaga.

EMMA LEPPERMANN

Vili suurepoolne, ümmargune, roosakas, lahtise luuseemnega. Viljaliha tihe, kollane, magushapu. Keskpärase maitsega, kuid sobivus kompotiks väga hea.

Puu keskmise kasvuga, hilisevõitu kandealgusega, kuid saagikuselt üks paremaid. Isetolmleja ning üks paremaid tolmuandjaid teistele sortidele. Tema saagikust suurendavad 'Edinburgh' ja 'Ave'. Keskvalmiv.

Info Eesti Maaülikooli Sordivaramus

KIHELKONNA

Eestimaalt rahvaselektsioonisort. Vili suur, pruunikaspunane. Luuseeme poollahtine. Viljaliha rohekaskollane, pehme, hapukasmagus, veidi vürtsikas. Sobib hästi lauale, moosiks ja kompotiks.Puu keskmise kasvuga, saagikas, hea talvekindlusega. Heaks tolmuandjaks hiljaõitsevatele sortidele.Valmib septembri lõpupoole.

LIIVI KOLLANE MUNAPLOOM

Vili keskmise suurusega, munajas, sageli kaelaga, kollane. Luuseeme lahtine. Viljaliha valkjaskollane või rohekas, hapukasmagus. Heamaitseline lauaploom, sobib ka kompotiks.

Puu on keskmise kasvuga, püstjas, laipüramiidja võraga, hea talvekindlusega. Isesteriilne. Saagikas vaid sobiva hilisõitsva tolmuandja korral ('Märjamaa', 'Kihelkonna', 'Noarootsi punane' , kreegipuu).

Keskvalmiv või hilisepoolne.

RENKLOD HARITONOVOI

Vili suur, ümmargune, tugeva vahakirmega, mustjaslilla, meeldivalt vürtsikas. Viljaliha meeldivalt hapukasmagus, omapärase vürtsiga. Luuseeme poollahtine. Sobib lauale ja kompotiks, on üks esindulikemaid ploome.

Puu püstine, tugevakasvuline, hõreda võraga, väga saagikas, hea talvekindlusega. Oma õietolmuga viljastub hästi, talle on heaks tolmuandjaks ka 'Renklod Jenikejeva'.

Keskvalmiv või hilisepoolne (valmib septembri alguses).

RENKLOD JENIKEJEVA

Vili keskmine kuni suur, ovaalne, punakaslilla. Viljaliha kollane, vürtsikas, maitsev, lahtise luuseemnega. Viljad valmivad septembri esimesel poolel. Isetolmleja ja heaks tolmuandjaks teistele. Saagikuse tõstmiseks sobivad tolmuandjateks 'Renklod Haritonovoi', 'Ave', 'Edinburgh' ja 'Tartu Punane'.

Info Eesti Maaülikooli Sordivaramus

VILMITAR

Vili valmib augusti keskpaiku, on keskmise suurusega, tumekollase põhi- ja roosaka kattevärvusega. Viljaliha tumekollane, pehme, aromaatne. Luuseeme osaliselt kinni. Puu on keskmist kasvu, keskmiselt saagikas. Parim tolmuandja on ‘Emma Leppermann’. Talvekindlus keskmine. Haiguskindlus hea.