Okaspuud

Kuidas istikud kätte saab?  Võimalusi on mitmeid:

- Ise Saaremaale Leylandia Valjala Puukooli kohale tulles.

Iganädalaselt liigub meie auto suunal Valjala - Virtsu - Pärnu - Särevere - Imavere - Puhu rist - Siimusti - Luua. Sellel teekonnal on võimalik eelnevalt kokku leppides kohtuda ja oma taimed kätte saada.

- Kokkuleppel kohtume kliendiga mõnel meie laadal ja anname taimed üle.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Madal ja aeglasekasvuline sort. 10-aastane taim kuni 1,5 m laiune ja 0,3 - 0,4 m kõrgune.
Kasvutingimuste suhtes vähenõudlik, kasvab ka poolvarjulises kohas.
Müügil olev istik on 3-aastane, läbimõõt 20...30 cm.

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

0,00 €

Äärmiselt kompaktne kitsas sammasjas sort. Terassinine värv, korrapärane struktuur, kõik võrsed vertikaalselt ülespoole hoidvad. Kiirekasvuline, 10-aastane taim võib kasvada kuni 3-meetri kõrguseks. Ei talu kõrget pinnavett. Valgusnõudlik. Külmakindel.
Müügil olev istik 40-70 cm.

0,00 €

Kitsaskoonusjas ja aeglasekasvuline kääbussort. Eriti kitsad ja lühikesed okkad. Aastane juurdekasv 6-8 cm ja 10-aastane taim on kuni 1 m kõrgune.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 10...15 cm.

0,00 €

Aeglasekasvuline, tihe, püramiidjas sort. Värv muutub kaks korda aastas - esimene juurdekasv on erkroheline, teine helekollane. Jätab tuledes ehitud jõulukuuse mulje. Aastane juurdekasv 8-15 cm, 10-aastane taim on kuni 1,2 m. Täiskasvanud taim kuni 2 m.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 25...30 cm.

0,00 €

Areaal väikesel alal Lääne-Serbia Tara mägedes. Väga korrapärase kitsaskoonusja võraga. Väga dekoratiivne okaspuu. Kiirekasvuline. Okkad tömbid ja lamedad, 1-2 cm pikad, pealt tumerohelised, alt valgete õhulõhedega, mis muudab puud väga dekoratiivseks. Külmakindel. Eelistab viljakamat parasniisket kasvukohta. Ei talu kõrget põhjavett. Võib saada metskitsede poolt kahjustatud. Kõrgus18-23 m.
Serbia kuusk on ideaalne pargipuu üksikult või väikeste rühmadena istutamiseks, sobib ka väikeaeda, kuna võtab vähe ruumi.
Müügil olev istik 30-40 cm.

0,00 €

Eestis kuni 12 m kõrgune aeglase kasvuga puu. Noorelt kooniline. Jäigad, lühikesed võrsed. Pikad (15-28 cm), mattrohelised okkad on koondunud 3-kaupa kimpu. Kasvukoha suhtes valgusnõudlik. Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik. Madal niiskusevajadus, kasvab kõige paremini kuivadel, liivastel ja kruusatel muldadel. Talub hästi õhusaastet. Külmakindel (kuni -32°C).
Müügil oleva istiku kõrgus 30 kuni 60 cm.

0,00 €

Koonusekujuline võra on tugev ja püstine. Kollased okkad on pikad ja peened. Püsivad erksavärvilised aastaringselt, kõige säravam on toon talvel. Päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket, hea drenaažiga mulda. Keskmise kasvukiirusega, 20-25 cm aastas. Kõrgus 10 aasta pärast 2,5 m. Täiskasvanuna kõrgus 5-10 m.

0,00 €

Äärmiselt huvitav ja tähelepanu vääriv sort, leitud Siberist, toodud Saksamaale ja turustanud Jorg Kohout poolt. Väga aeglasekasvuline, 10-aastane puu on 1–1,2 m kõrgune. Kasvukuju ebakorrapäraselt koonusjas, tüvi ja oksad keerduvad. Okkad ca 3,5 cm pikad, jäigad, kasvuperioodil helerohelised. Talvel, kui temperatuur langeb, muutuvad okkad üha kollasemaks, väga külmadel talvedel aga oranžiks. Kevadel, kui algab kasvuperiood, muutub okaste värvus taas heleroheliseks. Harilik mänd 'Jakutsk' on väga dekoratiivne taim, seda peamiselt taliokaste ebatavalise värvuse, aga ka asümmeetrilise, mõnikord veidra kuju tõttu. Aia keskossa või avatud ossa istutatuna tõmbab see aastaringselt tähelepanu ja annab ruumile originaalse ilme. Talvel ta aga sõna otseses mõttes särab. Lisaks on ta väga vähenõudlik ja kergesti hooldatav, kasvab edukalt ka lahjematel, vett läbilaskvatel muldadel, talub hästi põuaperioode, on külmakindel. Nõuab ainult päikeselist kasvukohta.
Müügil 2-aastane istik, kõrgus 20-40 cm.

Fotod pärit https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €

Okkad noorusvõrselised ja pleekinud kollakad, talvel pronksjad. Kasvukuju poolkerajas ja väga aeglasekasvuline. Kõrgus kuni 0,6 m, laius kuni 0,6 m. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 10...15 cm.

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

0,00 €

Aeglasekasvuline, tihe, lapikmätasjas sort. Aastane juurdekasv kuni 6-8 cm. Okkad tuhmjad, tumekollased. Efektne ja eriline sort. 10-aastane taim kuni 0,5-0,6 m kõrgune ja 1-1,2 m laiune. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 10...15 cm.

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ ©

0,00 €

Okkad noorusvõrselised, pehmed, suvel erkrohelised ja talvel pronksjad. Kääbusvorm, kasvab kuni 0,6 m kõrguseks tihedaks keraks. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 15...20 cm.

0,00 €

Liik on pärit Põhja-Ameerikast, meie tingimustes kasvab kuni 15-20m kõrguseks. Laipüramiidja võraga, külgvõrsed veidi alla rippuvad. Peened, väga lamedad okkad, otstest veidi ümarad. Kanada tsuugat iseloomustab kiire kasv esimesel kahel aastal, pärast seda on kasv aeglasem. Kasvab kõige paremini kõrge õhuniiskusega, viljakatel, huumusrikastel ja niisketel muldadel. Tundlik külma tuule suhtes, vajab vaikset ja tuulte eest varjatud kasvukohta.
Müügil olev istik 30-50 cm.

Fotod pärit https://www.drzewa.com.pl/