Leylandia Valjala Puukooli viljapuude ja marjakultuuride istikud kannavad EHTNE märgist

Okaspuud

Okaspuud

  Kuidas istikud kätte saab?  Võimalusi on mitmeid:

- saab ise järele tulla Valjala Puukooli Saaremaal;

- kokkuleppel toimetame istikud Saaremaa, Muhumaa ja Raplamaa piires kliendile ise kohale;

- kokkuleppel kohtume kliendiga mõnel meie ringsõidul või laadal ja anname taimed üle;

- aeg-ajalt liigume Läänemaal, Pärnumaal, Harjumaal, Järvamaal, Viljandimaal ja Jõgevamaal. Nendele sõitudele saame alati tellitud taimed kaasa võtta ja kokkuleppel klientidele üle anda. Selle kohta tasub taimede ostmisel meilt küsida.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Äärmiselt kompaktne kitsas sammasjas sort. Terassinine värv, korrapärane struktuur, kõik võrsed vertikaalselt ülespoole hoidvad. Kiirekasvuline, 10-aastane taim võib kasvada kuni 3-meetri kõrguseks. Ei talu kõrget pinnavett. Valgusnõudlik. Külmakindel.
Müügil olev istik 40-70 cm.

11,00 €

Kitsaskoonusjas ja aeglasekasvuline kääbussort. Eriti kitsad ja lühikesed okkad. Aastane juurdekasv 6-8 cm ja 10-aastane taim on kuni 1 m kõrgune.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 10...15 cm.

10,00 €

Areaal väikesel alal Lääne-Serbia Tara mägedes. Väga korrapärase kitsaskoonusja võraga. Väga dekoratiivne okaspuu. Kiirekasvuline. Okkad tömbid ja lamedad, 1-2 cm pikad, pealt tumerohelised, alt valgete õhulõhedega, mis muudab puud väga dekoratiivseks. Külmakindel. Eelistab viljakamat parasniisket kasvukohta. Ei talu kõrget põhjavett. Võib saada metskitsede poolt kahjustatud. Kõrgus18-23 m.
Serbia kuusk on ideaalne pargipuu üksikult või väikeste rühmadena istutamiseks, sobib ka väikeaeda, kuna võtab vähe ruumi.
Müügil olev istik 30-40 cm.

10,00 €

Koonusekujuline võra on tugev ja püstine. Kollased okkad on pikad ja peened. Püsivad erksavärvilised aastaringselt, kõige säravam on toon talvel. Päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket, hea drenaažiga mulda. Keskmise kasvukiirusega, 20-25 cm aastas. Kõrgus 10 aasta pärast 2,5 m. Täiskasvanuna kõrgus 5-10 m.

 

35,00 €

Okkad noorusvõrselised, pehmed, suvel erkrohelised ja talvel pronksjad. Kääbusvorm, kasvab kuni 0,6 m kõrguseks tihedaks keraks. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 15...20 cm.

8,00 €