Leylandia Valjala Puukooli viljapuude ja marjakultuuride istikud kannavad EHTNE märgist

Okaspuud

Okaspuud

  Kuidas istikud kätte saab?  Võimalusi on mitmeid:

- saab ise järele tulla Valjala Puukooli Saaremaal;

- kokkuleppel toimetame istikud Saaremaa, Muhumaa ja Raplamaa piires kliendile ise kohale;

- kokkuleppel kohtume kliendiga mõnel meie ringsõidul või laadal ja anname taimed üle;

- aeg-ajalt liigume Läänemaal, Pärnumaal, Harjumaal, Järvamaal, Viljandimaal ja Jõgevamaal. Nendele sõitudele saame alati tellitud taimed kaasa võtta ja kokkuleppel klientidele üle anda. Selle kohta tasub taimede ostmisel meilt küsida.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Tömbiokkaline ebaküpress 'Chirimen' on Hinoki küpressi kääbusvorm, mis on saanud nime kortsulise siidist kreppkanga järgi, mida kasutatakse Jaapani kimonode valmistamiseks. Haruldane vorm. Tema oksad on püstised, ebakorrapärase kuju ja värvusega. Peamiselt sügavrohelist tooni, kuid olenevalt kasvutingimustest võivad need olla hallide või sinakate toonidega.

See sort kipub okste ääes säilitama seemnekäbide tükke, mis võivad meenutada deformatsiooni või haigust, kuid see on loomulik nähtus. Ebatavaline välimus muudab 'Chirimeni' ideaalseks pilgupüüdjaks väikeses aias. Tema kasvukoht võiks olla päikeseline, külmade tuulte eest kaitstud ja viljaka parasniiske mullaga. Paremini kasvab ja peab vastu Eesti saartel ja rannikualadel (kliimatsoon 6).

Sort on aeglasekasvuline, täiskavanud taim võib olla kuni 1-meetri kõrgune.

15,00 €

Sammasjas kollaste okkatippudega keskmise kasvukiirusega sort. 10-aastasena kuni 1,5 m kõrgune. Kuivem ja päikesepaistelisem kasvukoht.
Müügil oleva istik on 3-aastane, kõrgus 15...20 cm.

Esimene ja teine pilt pärit www.drzewa.com.pl

Kolmas pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

10,00 €

Aeglasekasvuline pinnakattesort, kõrgus 5 kuni 10 cm. Päikeseline kasvukoht.
Müügil olev istik on 3-aastane, laius 15...20 cm.

Esimene pilt pärit www.drzewa.com.pl

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

 

11,00 €

Madal ja aeglasekasvuline sort. 10-aastane taim kuni 1,5 m laiune ja 0,3 - 0,4 m kõrgune.
Kasvutingimuste suhtes vähenõudlik, kasvab ka poolvarjulises kohas.
Müügil olev istik on 3-aastane, läbimõõt 20...30 cm.

Esimene pilt pärit www.drzewa.com.pl

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

10,00 €

Äärmiselt kompaktne kitsas sammasjas sort. Terassinine värv, korrapärane struktuur, kõik võrsed vertikaalselt ülespoole hoidvad. Kiirekasvuline, 10-aastane taim võib kasvada kuni 3-meetri kõrguseks. Ei talu kõrget pinnavett. Valgusnõudlik. Külmakindel.
Müügil olev istik 40-70 cm.

11,00 €

Seda esimest korda umbes 150 aastat tagasi kirjeldatud liiki tuntakse ka Alocki kuuse nime all. Looduses on see suur puu, mis võib ulatuda kuni 40 meetri kõrguseks, Meil võib kasvada paljude aastate pärast kuni 8-meetriseks. Kasvades moodustub selgelt terava tipuga püramiidne võra. Iseloomulikud on tüvest kasvavad pikad oksad, mis loovad maalilise silueti. Nooremana aeglasekasvulisem, vanemas eas kasv kiireneb. Selle liigi suurimaks kaunistuseks on võrsed, õigemini võrseid katvad okkad, mis tänu oma paigutusele loovad optilise mosaiigi – ühed näivad kriitvalged, teised hallikasrohelised.
Heaks kasvuks vajab ta keskmisi, pidevalt parasniiskeid muldasid. Seda soosib ka niiske õhk, mistõttu tunneb ta end hästi tiikide, jõgede ja ojade läheduses. Külmakindel (kuni -32°C).
Müügil 3-aastane istik, kõrgus kuni 30 cm.

20,00 €

Kitsaskoonusjas ja aeglasekasvuline kääbussort. Eriti kitsad ja lühikesed okkad. Aastane juurdekasv 6-8 cm ja 10-aastane taim on kuni 1 m kõrgune.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 10...15 cm.

10,00 €

Aeglasekasvuline, tihe, püramiidjas sort. Värv muutub kaks korda aastas - esimene juurdekasv on erkroheline, teine helekollane. Jätab tuledes ehitud jõulukuuse mulje. Aastane juurdekasv 8-15 cm, 10-aastane taim on kuni 1,2 m. Täiskasvanud taim kuni 2 m.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 25...30 cm.

10,00 €

Areaal väikesel alal Lääne-Serbia Tara mägedes. Väga korrapärase kitsaskoonusja võraga. Väga dekoratiivne okaspuu. Kiirekasvuline. Okkad tömbid ja lamedad, 1-2 cm pikad, pealt tumerohelised, alt valgete õhulõhedega, mis muudab puud väga dekoratiivseks. Külmakindel. Eelistab viljakamat parasniisket kasvukohta. Ei talu kõrget põhjavett. Võib saada metskitsede poolt kahjustatud. Kõrgus18-23 m.
Serbia kuusk on ideaalne pargipuu üksikult või väikeste rühmadena istutamiseks, sobib ka väikeaeda, kuna võtab vähe ruumi.
Müügil olev istik 30-40 cm.

10,00 €

Eestis kuni 12 m kõrgune aeglase kasvuga puu. Noorelt kooniline. Jäigad, lühikesed võrsed. Pikad (15-28 cm), mattrohelised okkad on koondunud 3-kaupa kimpu. Kasvukoha suhtes valgusnõudlik. Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik. Madal niiskusevajadus, kasvab kõige paremini kuivadel, liivastel ja kruusatel muldadel. Talub hästi õhusaastet. Külmakindel (kuni -32°C).
Müügil oleva istiku kõrgus 30 kuni 60 cm.

12,00 €

Koonusekujuline võra on tugev ja püstine. Kollased okkad on pikad ja peened. Püsivad erksavärvilised aastaringselt, kõige säravam on toon talvel. Päikeseline kasvukoht. Eelistab nõrgalt happelist, parasniisket, hea drenaažiga mulda. Keskmise kasvukiirusega, 20-25 cm aastas. Kõrgus 10 aasta pärast 2,5 m. Täiskasvanuna kõrgus 5-10 m.

 

35,00 €

Huvitav ja atraktiivne puu tiheda ja laia koonilise võraga. Nooremas eas on võra korrapärane, hiljem vähem. Aastane juurdekasv on ligikaudu 20 cm. Täiskasvnanud puu kõrgus ulatub 5-10 meetrini.
Väga dekoratiivsed keerdunud okkad, mis on hõbedaselt rohelist värvi. Kasvukohaks sobib nii päikseline kui poolvarjuline koht. Külmakindlus kuni -32°C.

 

Pildid pärit www.drzewa.com.pl

0,00 €

Äärmiselt huvitav ja tähelepanu vääriv sort, leitud Siberist, toodud Saksamaale ja turustanud Jorg Kohout poolt. Väga aeglasekasvuline, 10-aastane puu on 1–1,2 m kõrgune. Kasvukuju ebakorrapäraselt koonusjas, tüvi ja oksad keerduvad. Okkad ca 3,5 cm pikad, jäigad, kasvuperioodil helerohelised. Talvel, kui temperatuur langeb, muutuvad okkad üha kollasemaks, väga külmadel talvedel aga oranžiks. Kevadel, kui algab kasvuperiood, muutub okaste värvus taas heleroheliseks. Harilik mänd 'Jakutsk' on väga dekoratiivne taim, seda peamiselt taliokaste ebatavalise värvuse, aga ka asümmeetrilise, mõnikord veidra kuju tõttu. Aia keskossa või avatud ossa istutatuna tõmbab see aastaringselt tähelepanu ja annab ruumile originaalse ilme. Talvel ta aga sõna otseses mõttes särab. Lisaks on ta väga vähenõudlik ja kergesti hooldatav, kasvab edukalt ka lahjematel, vett läbilaskvatel muldadel, talub hästi põuaperioode, on külmakindel. Nõuab ainult päikeselist kasvukohta.
Müügil 2-aastane istik, kõrgus 20-40 cm.

 

Fotod pärit https://www.drzewa.com.pl/

19,00 €

Originaalne ja väga atraktiivne hariliku männi sort, väga huvitava värviga. Noored kevadised kasvud on helekollased, suvel muutuvad nad suurel määral roheliseks, kuid mõned okkad - tavaliselt ladvas - jäävad kollaseks. Sort ei ole väga kiirekasvuline, 10 aastaga kasvab sort 1,5-2 m kõrguseks.
Vähenõudlik ja väga lihtsalt kasvatatav sort, mis kasvab hästi peaaegu kõikides tingimustes. Kasvab kehvemini ainult varjus või märjas kohas ja vett mitteläbilaskvatel muldadel. Külmakindel.
Müügil 3-aastane istik, kõrgus 30-50 cm.

Fotod pärit https://www.drzewa.com.pl/

 
19,00 €

Selle sordi kõige silmapaistvam omadus on okaste intensiivne sidrunitoon, mis kestab sügisest kevadeni.
Suvel teisel poolel hakkavad tumerohelised okkad kergelt kollakaks muutuma ja saavutavad oma värvuse haripunkti umbes jaanuaris-veebruaris. Märtsist alates hakkab sidrunitoon järk-järgult pleekuma ja seejärel muutub roheliseks. Värvimäng võimaldab luua ainulaadseid kompositsioone koos teiste okaspuusortidega.
Nooremas eas on sort kiirekasvuline. Aastased juurdekasvud võivad ulatuda 35-40 cm-ni. Täiskasvnanud puu kõrgus ulatub 5-10 meetrini. Mulla suhtes ei ole nõudlik. Küll aga vajab päikeselist kasvukohta, kus tuleb tema värvus hästi esile. Päikesepõletuse oht kevadel on väike.
Külmakindluse tsoon 5b: –26,1 °C –23,3 °C
Müügil 2-aastane istik, kõrgus kuni 40 cm.

20,00 €

Okkad noorusvõrselised ja pleekinud kollakad, talvel pronksjad. Kasvukuju poolkerajas ja väga aeglasekasvuline. Kõrgus kuni 0,6 m, laius kuni 0,6 m. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 10...15 cm.

Esimene pilt pärit www.drzewa.com.pl

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ©

8,00 €

Aeglasekasvuline, tihe, lapikmätasjas sort. Aastane juurdekasv kuni 6-8 cm. Okkad tuhmjad, tumekollased. Efektne ja eriline sort. 10-aastane taim kuni 0,5-0,6 m kõrgune ja 1-1,2 m laiune. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 2-aastane, kõrgus 10...15 cm.

Esimene pilt pärit www.drzewa.com.pl

Teine pilt Leylandia Valjala Puukool OÜ ©

8,00 €

Okkad noorusvõrselised, pehmed, suvel erkrohelised ja talvel pronksjad. Kääbusvorm, kasvab kuni 0,6 m kõrguseks tihedaks keraks. Kasvukoht päikesepaisteline või poolvarjuline.
Müügil olev istik on 3-aastane, kõrgus 15...20 cm.

8,00 €

Liik on pärit Põhja-Ameerikast, meie tingimustes kasvab kuni 15-20m kõrguseks. Laipüramiidja võraga, külgvõrsed veidi alla rippuvad. Peened, väga lamedad okkad, otstest veidi ümarad. Kanada tsuugat iseloomustab kiire kasv esimesel kahel aastal, pärast seda on kasv aeglasem. Kasvab kõige paremini kõrge õhuniiskusega, viljakatel, huumusrikastel ja niisketel muldadel. Tundlik külma tuule suhtes, vajab vaikset ja tuulte eest varjatud kasvukohta.
Müügil olev istik 30-50 cm.

Fotod pärit https://www.drzewa.com.pl/

 

 

12,00 €