Leylandia Valjala Puukooli viljapuude ja marjakultuuride istikud kannavad EHTNE märgist

Puud

Puud
Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Suur põõsas või väike puu, mis kasvab mõne meetri kõrguseks.

Sorti iseloomustavad sügavalt lõhistunud lehed. Need on suvel helerohelised ja sügisel muutuvad efektselt punaseks ja punasekirjuks.

Kasvab hästi keskmistel aiamuldadel. Vajab päikeselist või poolvarjulist kasvukohta. Sort tuleb hästi toime pakasega. 

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €

Tiheda koonusja võraga puu. Tüve koor noores eas sile ja hallikas, vanemas eas pruunikas ning plaatjalt kestendav. Võrsed noorelt kollakasrohelised rohkete roostekarva koorelõvedega, paljad. Tipupungad kuni 1,5cm pikkused, rohelised. Lehed 3-5 hõlmaga, 8-22cm pikad, 9-24cm laiad, pealt paljad, tumerohelised, leheroots piimmahlata. Sügisel lehed kaua rohelised, hiljem kollakad kuni pruunikad. Õitseb pärast lehtimist, õied kollakasrohelised, pikkades rippuvates kobarates. Kaksiktiibviljad on kuni 5cm pikkused. On põuatundlik.

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €

Huvitav ja haruldane mägivahtra sort suurte, alguses roosade, seejärel puhasvalgete või kreemikate lehtedega. Värvimuutus toimub laikudena.

Aeglasekasvuline, 10 aastaga ulatub selle kõrgus 3 meetrini ja paljude aastate pärast võib see ulatuda 10 meetrini. Võra on mitte väga korrapäraselt ümar.

Sort sai tuntuks 19. sajandil, kui Simon Louis Frerès tõi 1881. aastal selle Prantsusmaal Metzis turule.

Eelistab päikeselist kasvukohta. Külmakindel. Talub hästi linnatingimusi.

Müügil 2-aastane istik, kõrgus 100-120 cm.

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

30,00 €

Puu on pärit Kanadast ja USA-st. Laia sammasja kujuga, üsna suur ja pikaealine. Päritolumaal on 400 aasta vanune puu 40-meetrine. 

Noorte puude koor on hallikas ja sile, vanemas eas moodustub sügavate vertikaalsete vagudega korp, mis sarnaneb osaliselt pärna korbaga. Võrsete värvus varieerub punakaspruunist roheliseni, sileda koorega. Pungad on terava tipuga, kuni 1,2 cm pikkused, pruunid.

Suhkruvahtra lehed paiknevad vastastikku, on viiehõlmalised ja alt kahvatuma tooniga. Nende läbimõõt on 10–15 cm, nad on sileda servaga. Leheroots on kuni 8 cm pikkune. Sügisel muutuvad lehed kollaseks, seejärel heleoranžikaks ja punaseks. Leherootsus puudub piimjas mahl. 

 

Õied ripuvad kobaratena ja on kahesugulised, kuid ainult üks sugu on toimiv. Suhkruvaher õitseb aprillis.

 

Suhkruvahtra vili on 2,5–4 cm pikk kaksiktiibvili, mille tiivad asetsevad veidi harali. Viljas on üks seeme. Suhkruvahtra viljad valmivad sügisel.

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €