Leylandia Valjala Puukooli viljapuude ja marjakultuuride istikud kannavad EHTNE märgist

Puud

Puud
Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Kodumaine, ümara tiheda võraga puuliik, kasvades kuni 30 m kõrguseks ja saavutades kuni 1m tüve läbimõõdu. Eluiga 150….200 aastat.
Lehtede sügisvärvus kollane ja erinevates toonides punane. Õied kollakasrohelised, meerikkad, õitseb enne lehtimist, või koos lehtede puhkemisega.
Varjutaluv, külmakindel. Nõudlik mullaniiskuse suhtes, vältides kuivi kasvukohti.
Noor vaher võib olla tundlik hilis- ja varakülmade suhtes.
 
Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/
5,00 €

Tiheda koonusja võraga puu. Tüve koor noores eas sile ja hallikas, vanemas eas pruunikas ning plaatjalt kestendav. Võrsed noorelt kollakasrohelised rohkete roostekarva koorelõvedega, paljad. Tipupungad kuni 1,5cm pikkused, rohelised. Lehed 3-5 hõlmaga, 8-22cm pikad, 9-24cm laiad, pealt paljad, tumerohelised, leheroots piimmahlata. Sügisel lehed kaua rohelised, hiljem kollakad kuni pruunikad. Õitseb pärast lehtimist, õied kollakasrohelised, pikkades rippuvates kobarates. Kaksiktiibviljad on kuni 5cm pikkused. On põuatundlik.

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €

Huvitav ja haruldane mägivahtra sort suurte, alguses roosade, seejärel puhasvalgete või kreemikate lehtedega. Värvimuutus toimub laikudena.

Aeglasekasvuline, 10 aastaga ulatub selle kõrgus 3 meetrini ja paljude aastate pärast võib see ulatuda 10 meetrini. Võra on mitte väga korrapäraselt ümar.

Sort sai tuntuks 19. sajandil, kui Simon Louis Frerès tõi 1881. aastal selle Prantsusmaal Metzis turule.

Eelistab päikeselist kasvukohta. Külmakindel. Talub hästi linnatingimusi.

Müügil 2-aastane istik, kõrgus 100-120 cm.

 

Pildid pärit: https://www.drzewa.com.pl/

0,00 €