Leylandia Valjala Puukooli viljapuude ja marjakultuuride istikud kannavad EHTNE märgist

Sinine kuslapuu WOJTEK

Kaubamärk: Lonicera caerulea
Ühik: tk
Hind:
5,00 €
Kogus: - +

Õitsemine toimub aprilli esimesel poolel. Viljad valmivad mai lõpus. Üliviljakas ja hakkab varakult kandma. Kasvutingimuste suhtes vähenõudlik ja ülimalt külmakindel (kuni -45 C).

2023.aasta kevadel saadaval 2-aastased istikud, potis P9 (0,5 L).

Kasvukoht päikeseline või poolvari. Kasvab igal pinnasel, kuid eelistab viljakat, parasniisket, kergelt happelist mulda (pH 5,5-6). Põõsaste istutuskaugus on 1-1,5 m. Taimede ümbrus on soovitatav multšida koorepuru või komposteeritud saepuruga. Põõsaste harvenduslõikust tehakse 4-5 aastat pärast istutamist, mil eemaldatakse vanad, katkised ja üleliigsed oksad.

Sinine kuslapuu on pikaealine, kuni 1.5 m kõrgune põõsas. Tema mahlastel, maitsvatel, hapukas-magusatel viljadel on palju raviomadusi. Need sisaldavad C-vitamiini, A-vitamiini, rauda, vaske ja joodi. Tänu antotsüaanidele on neil ka antiseptilised omadused. Sinise kuslapuu vilju soovitatakse inimestele, kellel on probleeme südame-veresoonkonna haigustega ja veresoonte ateroskleroosiga.

Viljad valmivad ebaühtlaselt, koristada tuleb järk-järgult. Esimesel valmivad juba mai keskel. Ideaalselt sobivad magustoitudeks ja hoidistamiseks. Marju saab ka külmutada.